Zahraniční

VIDEO: Ruská stíhačka zasáhla proti americkému špionážnímu letadlu

Průzkumný letoun americké armády RC-135 byl zastaven ruským stíhacím letounem Su-27 nad vodami Baltského moře, informoval CNN zástupce Evropského velení amerických ozbrojených sil Danny Hernandez.

“RC-135 byl zastaven ruským Su-27 nebezpečným a neodborným způsobem”, řekl Hernandez a dodal, že americký letoun údajně neměl překročit vzdušné hranice s Ruskou federací. Připomeňme, že letoun RC-135 byl vyvinut za účelem dálkové špionáže bez nutnosti letu nad sledovaným územím.

Podle něj Su-27 údajně “spáchal bezohledné a agresivní manévry” tím, že letěl ve vzdálenosti asi 50 stop (15 metrů) od hrany křídla amerického špionážního letounu. Hernandez řekl, že ruská stíhačka letěla nad americkým letadlem.

“Nebezpečné a neprofesionální jednání jednoho pilota může vést ke zbytečnému vyhrocení vztahů mezi státy” dodal s tím, že během incidentu následoval protest. Mluvčí Ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov řekl, že ruští piloti postupovali  v souladu se všemi bezpečnostními opatřeními.

-rh-

9 komentářů

 1. Petr K. says:

  Dobrá práce, politici z Ameriky se třesou strachy.

 2. Američani si myslí,že mohou všechno a nejsou zvyklí,že jim dá někdo,zaslouženou,lekci.
  Rusové udělali dobře.

 3. Parádní jen si už konečně nenechat od amerických agresorů strkat nos až do talíře v klidu je vykopnout a s gracií to je velmi účinné a správné.

 4. Jarek* says:

  Nic nefér, ukázal kašparům raketky a zblízka, aby věděli, čím je sestřelí. To je celé. Blbečci si musí uvědomit, že se serou do největší, nejsilnější a nejbohatší země světa.

 5. kutrosko says:

  Videjko je ale posekane a starsieho data….

 6. Konečně jim nastavili mantynely

 7. Správne, treba amíkom ukázať kto je kde doma a že sa pred nimi Rusi hneď neposerú. Nepáči sa im keď sa niekto chová ako oni – lebo tak sa môžu podľa nich chovať iba oni a ak to robia iný tak sa im to zrazu nepáči a nie je to správne. Nech si idú robiť poriadky domov – majú tam väčší bordel ako si myslia. Držím palce všetkým Američanom, ktorím sa otvorili oči o ich zahraničnej rozoštvávajúcej, protidemokratickej, nespravodlivej medzinárodnej politike.

 8. BABRÁČKA OHAVOVÁ-OLBRAJTOVÁ says:

  MALI HO ZOSTRELIŤ

 9. Anonym says:

  Ten pilot stíhačky ohrozil v mezinárodních vodách Americké letadlo a životy jeho pilotů.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.