Leonid Kušnarenko, nový představitel pražských muslimů; Foto: Facebookový profil Leonida Kušnarenka

Leonid Kušnarenko, nový představitel pražských muslimů; Foto: Facebookový profil Leonida Kušnarenka

Domácí

VIDEO: Šéf pražských muslimů vyzývá k vyzbrojení jeho komunity

Nedávno zvolený nový šéf pražských muslimů Leonid Kušnarenko vyzývá v reakci na teroristický útok na mešitu na Novém Zélandu k vyzbrojení jeho komunity a nabízí při tom svou pomoc:

“Ve světle posledních tragických událostí informuji všechny naše členy a hlavně se jedná o muže, všechny, kteří mají zájem si udělat zbrojní průkaz a ozbrojit se, protože ochrana majetku a zdraví je FAS, obraťte se na mně a já vám s tím pomůžu.”

Prohlášení / pro bratry / ZP

Zveřejnil(a) Леонид Кушнаренко dne Neděle 17. března 2019

V případě potřeby si zapněte zvuk vpravo dole v rámci videa; Zdroj: FB profil L. Kušnarenka

Kdo je Leonid Kušnarenko? Advokát teroristů…

Leonid Kušnarenko upoutal pozornost médií jako právník bývalého pražského imáma Sámera Shehadeha obviněného z podpory terorismu. Ten na něj také před rokem bezplatně převedl ještě před zatčením svoji firmu.

…a zločinců

Kušnarenko také zastupuje ruského podnikatele Olega Gubina, který vloni na Nový rok srazil opilý v Praze turistku z Kolumbie, která na místě zemřela. Poté, co jej krátce po činu propustili z vazby na kauci, z Česka bez souhlasu soudu odjel zpět do své vlasti. Při propuštění přitom sliboval, že se stíhání nebude vyhýbat. Gubinovi hrozí za obecné ohrožení 12 až 20 let a v krajním případě by odsouzený mohl dostat doživotí.

K islámu konvertoval před 10 lety

Kušnarenko dříve pracoval jako kriminalista na Ukrajině a vyšetřoval ty nejtěžší zločiny – těžká ublížení na zdraví a vraždy. Následně se stal prokurátorem a před dvaceti lety odešel do Česka. Jak sám přiznává, z ekonomických důvodů. K islámu konvertoval před 10 lety. Česká muslimská komunita má podle něj politické ambice. Kušnarenko by si přál, aby vznikla politická strana, která by hájila zájmy českých muslimů.

Rudolf Hruboň