Domácí

VIDEO: Špína jménem ŠARAPATKA

Nekonformní novinář Luboš Xaver Veselý (LXV) se již před časem rozhodl odhalit nelichotivé informace o kontroverzním publicistovi a členovi Rady České televize Zdeňku Šarapatkovi.

Servilnost je jeho životní krédo

LXV v komentáři k videu píše: 

“Je třeba říci pravdu 👉🏼 radní Zdeněk Šarapatka, který rozhoduje o miliardách pro Českou televizi, rád soudí druhé, i když sám v médiích neuspěl. Vyniká naopak svými lži, servilnosti vůči politikům a ostudně špinavým praktikám. Snad právě tyto metody mu vynesly veřejný post v Radě České televize? Je to odměna za jeho úzkou spolupráci s politiky? 🤷🏻‍♂️ Odpověď je jasná, mám pro vás totiž konkrétní fakta v tomto videu…”

Kdo je Zdeněk Šarapatka

Byl odborným poradcem Miloše Zemana v letech, kdy byl českým premiérem a poté vrchním ředitelem sekce premiéra Stanislava Grosse. Od roku 2006 nastoupil oficiálně novinářskou dráhu, která spočívá v psaní nenávistných komentářů pro kontroverzní server Forum 24. Šarapatka se v nich hlavně vymezuje vůči Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi. Má naopak blízko ke straně TOP09 a k Miroslavu Kalouskovi, se kterým je blízký přítel. Do roku 2013 se snažil moderovat politické diskuze v menších médiích, jako BTV, TV Public, TV Barrandov a v Rádiu Bonton, kde však vždy po krátkém čase skončil. Od roku 2015 byl členem Rady České televize, kde vehementně obhajoval jeho blízkého přítele, ředitele České televize Petra Dvořáka.

Zdroj: Wikipedia.org

Rudolf Hruboň