Zahraniční

Vrchní velitel estonských ozbrojených sil podpořil NATO v agresivním postoji vůči Rusku

Šéf estonské armády generál Riho Terras vyzval NATO aby varovalo Moskvu, že v případě jejího útoku na Estonsko bude NATO aplikovat ustanovení Charty aliance o kolektivní obraně a bude pomáhat zemi, která byla napadena, jak uvádí ve svém článku britské noviny The Sunday Times.

“Kremlu musí být zaslán signál, který ho donutí věřit pátému článku Charty NATO,” snažil se novináře přesvědčit Terras. Pátý článek Washingtonské smlouvy stanoví, že útok na kteréhokoliv člena NATO je považován za útok na alianci.

“Zatímco bezprostřední vojenská hrozba z Ruska není aktuální, zárukou vyloučení možnosti ohrožení pobaltských států může být jen další posílení přítomnosti NATO v regionu,” dodal Terras útočně. Podle generála musí být údajná ruská hrozba brána vážně a nečinnost by mohla mít negativní důsledky pro členské státy NATO.

Tato neodůvodněně se stupňující útočná rétorika vůči Rusku přichází stále častěji od různých vojenských představitelů zemí NATO před nadcházejícím summitem aliance, který se bude konat v červenci v Polsku a na kterém mají být vůči Rusku přijata prozatím nespecifikovaná “opatření”, jak již před časem avizoval generální tajemník aliance Stoltenberg.

-rh-

9 komentářů

 1. Sitina says:

  Nelibi se mi ta stale silici utocna retorika proti Rusku. Nejsem rusofil ale cim dal zretelneji vnimam ten smycku pripominajici retezec zakladen kol hranic Ruska. Takze kdo to tu hovori o agresorech sam ” Agresor ” a v tomto uhlu pohledu ja vnimam bohuzel NATO jako uskupeni s agresivnim zamerem ne nepodobnym zamerum historickym predchudcum citaje v to Napoleona i Hitlera.

 2. Fitikato says:

  Kto rozduchava mier a potrebuje korist a uzemie.Obama co.

 3. kuli158 says:

  Ako inakšie? Veď jeho otec, dedo a ďalší estónski otcovia a dedovia, spolu s hordami nemeckých fašistov predsa pred 75 rokmi vtrhli do ZSSR, kde ničili, zabíjali, vraždili. Je to zrejme dedičné…

 4. Zelinka says:

  Kolaborante právě jsi byl okupován a privatizace = kolonizace – rozkradení tvé země ti nestačí ještě vám nacpat milion “uprchlíků” ročně aby obohatili i tvou rodinu.Nic mírnějšího si nezaslouží . Takto zradit osvoboditele – vlastní zem SSSR – spojit se s okupantem který rozkrádá jeho zem . H N U S Bezpáteřní hovado které přísahalo SSSR který jim dal volnost . To USSA neudělá – Jsi USSAmerický a přeji ISlamizaci zmetku.

 5. Zelinka says:

  Tvůj výrok je velmi mírný – zdrženlivý . Zradili jsme svého osvoboditele který v Evropě uržel MÍR 55 let a my jsme se spojili – se postavili na stranu tohoto nepřítele imperialismu před nímž nás zachránil.
  Nic lepšího než rozkradení – ISlamizaci vyhlazení ve vlastní zemi si nezasloužíme.Pomáháme obklíčit- očernit – poplivat – napadnout Rusko
  H N U S

 6. Helena says:

  Zradce! To snad není pravda!

 7. Helena says:

  Není mi lhostejné,co se zde ďěje! Ale to bylo planované dlouho, další vlna migrace prijde, az z Thajska.,o Evropě rozhoduji amici..vyvrazdili Indiany, puvodni obyvatele Ameriky, všude kam prijdou válčí! Protoze chtějí ovladnout svet a ta hérečka Dáša Havlová sice udělala tah sňatkem s Vaškem, ale.,má špinavé ruce, fuj, všechno zlo spustili.,komedianti.

 8. Helena says:

  Dekuji za prispevek.

 9. Petr Nevečeřal says:

  Zkurvené zaostalé agresivní Rusko. Země pro idioty.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.